Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

logooooossss.jpg

VYTVOŘILY JSME PRO PŘEHLEDNOST VLASTNÍ STRÁNKY NA ADRESE:

www.fretkyboleslav.estranky.cz

JUKNĚTĚ A OZVĚTE SE, TĚŠÍME SE

ALENA A LUCKA

 

motto.jpg

KVĚTEN 2010 - dvě chovatelky se rozhodly k nám přidat a zřizujeme u nich útulek pro Středočeský kraj včetně Prahy, protože se tam vyskytuje také velké množství vyhozených a nechtěných fretek.

 

Útulky se nachází  mezi Mladou a Starou Boleslaví, v obcích Trnová a Plužná, v domech obou chovatelek, tedy také domácí prostředí, jak je naším zvykem. 

Pokud budeme mít možnost (tj zrovna ne plný stav útulkových fretek), po vzájemné dohodě, poskytujeme také službu hlídání. Takto získané prostředky použijeme na provoz útulku :-)

  

Kontakty:

Lucie Lichtenbergová, tel. 776 326 220

Alena Nedbalová, tel. 773 082 536

 utulek.boleslav@seznam.cz 

 

 

MNOHOKRÁT  VŠEM  DĚKUJEME

******************************************

 

VETERINÁRNÍ OKÉNKO: p1030180.jpg

 

VZHLEDEM K VÁŽNÉMU ONEMOCNĚNÍ MEDDY, SPOTTYHO A JAK SE NÁM PROKÁZALO - BOHUŽEL I DALŠÍCH FRETEČEK -    PROSÍME   VYVARUJTE SE   POUŽÍVÁNÍ    UŠNÍCH    KAPEK    ZN.   OTOSPECTRINE   PRO   FRETKY.

PO TĚCHTO KAPKÁCH MOHOU FREŤULKÁM ODPADNOUT OUŠKA!!!!!! A LÉČENÍ JE TÉMĚŘ NEMOŽNÉ, NÁROČNÉ PRO FRETKU A FINANČNĚ I PRO VÁS. 

P O Z O R    T E D Y  !!! HLÍDEJTE CO VÁM VÁŠ VETERINÁŘ PRO FREŤULKY (především pro léčbu ušního svrabu) PŘEDEPISUJE, NE VŠE JE BOHUŽEL ZCELA V POŘÁDKU.... :-( VAŠEMU VETERINÁŘI TYTO PŘÍPADY NEMUSÍ BÝT ZNÁMY A NETUŠÍ ŽÁDNÉ NEBEZPEČÍ, BOHUŽEL... :-(

***********************************************************************

 

 

 

 

 

 

Pokud nás budete chtít podpořit, číslo účtu je nové, přímo pro Fretky Boleslav -  

č.ú. 2300101259 / 2010

Platby ze Slovenska je možné provádět bez poplatků za převod v jiné

měně a to na č.ú. 2300101259 / 8330 tzn. stejné číslo účtu, ovšem slovenský kód banky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-)

(Mária, 11. 9. 2010 0:39)

Ľudia, pomoooc, ja som sa asi zbláznila :-D Po dlhom zvažovaní som sa rozhodla vziať si z útulku fretičku :-) !!!!

Stále jukám na tieto stránky a nesmierne obdivujem všetky holky za tú krásnu činnosť, ktorej sa venujú, za tú nekonečnú obetavosť a lásku, ktorú dávajú fretičkám....a mne to proste nedá! ja osm jednoducho zamilovanáá a už s tým asi nič neurobím... :-)))

Prebrala som svoje rozhodnutie zo všetkých strán, Alenka mi trpezlivo a podrobne zodpovedúvala moje nekonečné otázky... a myslím, že som sa rozhodla správne:-)

Podpora

(Lucka, 7. 9. 2010 19:12)

Omlouvám se Renato :-).Malí překlep

Podpora

(Lucka, 7. 9. 2010 19:10)

Připojuji se k Ále a mnohokrát vám Radko a všem lidičkám co nás podporují moc,moc,moc děkujeme bezvás by to nešlo

Podpora

(Alena, 7. 9. 2010 15:59)

Díky moc Renato, ani nevíte, jak zrovna dnes jste se po probdělé noci s Datchi u mě strefila a psychicky pomohla.. moc díky.. a taky díky takovým lidem, jako jste Vy, protože bez Vás bychom také nebyli nic.. když by nám nikdo nepomáhal, nepodporoval, a nebral si fretečky do adopce, nefungovalo by to.. Alena

Podpora

(Renata, 7. 9. 2010 9:48)

Zdravím Alenku, Lucku a všechny členy Vaší smečky. Každý den myslím na ten Váš zvěřinec a jen překvapeně zírám, jak úžasně zvládáte zajistit tolika fretečkám veškerou péči. Brunny držím palce, aby byla dlouho vitální, Meddynka, aby dál statečně zvládala svůj handicap, nově příchozím fretečkám přeji, aby si zase našli přátelský a vděčný vztah k lidem, vypapkali se do spokojených rozměrů;-) a šťastně mohli skotačit, pokvokávat, lumpačit a zvědavě fretit všechno nové. Přeji mnoho pozitivní energie, pevných nervů, podpory ze strany lidí a málo prokousaných prstů. Za všechny fretky v útulcích a za ty s láskou adoptované díky za to, že jste!

Palců držení

(Lída, 1. 9. 2010 20:22)

Jasně , že palce držíme. Ani pracovat nemůžeme..Máte náš obdiv...

Meddy

(Aďa, 1. 9. 2010 14:24)

Jasné,že držíme palce aj Meddy,všetci,aj celá fretčia smečka a sme radi,že je Bruny doma a je jej lepšie,zaslúži si to.A musím sa priznať,keď tak čítam o Madlenke,že keby sme nemali troch lumpíkov,tak si ju hneď adoptujeme,sme zvyknutý na fretku v náručí.Alen a držíme palce aj tebe,chce to výdrž,ale čo by sme nespravili pre všetky freťulky...

Drzime tlapky!

(Melčice, 25. 8. 2010 13:07)

Brunny i Meddynce drzime doma vsichni packy! :-)

Hubi

(Aďa, 25. 8. 2010 9:43)

Najprv chcem poďakovať Alen a takisto Renáte,že ste mi priblížili Hubína,musím sa priznať,že som tomu nedokázala uveriť,a veľmi silno držíme všetci palce babám,aby sa vydarila operácia a uzdravili sa.

Hubert

(Alena, 23. 8. 2010 12:50)

Ahoj všem, tak Hubí už je od pátku v novém domečku, má se naprosto úžasně. Chtěla bych jen všem, kdo se nabídli, poděkovat za ochotu pomoci s dopravou Hubíka. Díky moc. A Renatě a jejímu příteli z Olomouce moc díky za dopravu :-)

Hubert

(Alena, 16. 8. 2010 10:10)

Ahoj,díky moc za nabídku, prozatím se jedna paní nabídla, že by vzali Hubínka vlakem do Ružomberoku.. tento týden, když by to vyšlo, bylo by to super, když ne, uvidíme co dál.. V každém případě moc moc díky. Nedostáváme nabídky na pomoc každý den a vážíme si jich :-)

Hubert

(Monika Brožová, 13. 8. 2010 20:01)

Tak ať se Hubertkovi v novém domově daří dobře.

Hubertek

(Lenka, 12. 8. 2010 16:16)

Ahoj, kamarádka pojede 28.8 v sobotu autem z Prahy do Brna a nabídla se že by si mohla freťáčka vyzvednout u vás a vzít sebou aspoň část cesty, jen by musela mít půjčenou přepravku a v Brně by ho od ní museli noví páníčci vyzvednout. Pomohlo by to? Pak sice pokračují na Slovensko, ale ne autem a budou mít krosny a plné ruce, tak by ho už nepobrali ;) Ale aspoň by mohli ušetřit novým páníčkům cestu z Brna do Prahy a zpátky...
S fretečkami sice moc zkušenosti nemá, ale k naší Tinušce se vždycky chovala moc hezky a dřív dlouho docházela do brněnské zoo pomáhat s lamami, tak by byl v dobrých rukou ;)
Jen se bojím že by byl asi lepší někdo kdo by jel dřív a dál.
Kdyby to pomohlo tak napište na ailin.melore@gmail.com ;)

Hodně štěstí s fretečkami ;) Teď máme Šampulku z Ostravy a už z ní začíná být naše zlatíčko ;)

Fretulky od Michala

(Dominika, 5. 8. 2010 23:51)

Dobrý večer, prosím Vás ako to vyzerá s fretulkami od pána MIchala? Sú už rezervované alebo sú stále voľné? Odpoveď by som poprosila na mail: d.tarbajova@gmail.com Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem. Prajem veľa štastia, vytrvalosti a skvelých ľudí pre fretečky.

FRETKY A PSI

(Alena, 6. 8. 2010 11:22)

Ahoj Mário, díky moc za zájem.. tohle je složitější.. jsou psi, jako ten náš, kteří akceptují jakékoliv zvíře u něho doma.. kočky, fretky, naprosto skvěle. Jsou jiní psi, kteří ne. Pokud je tvá fenka nekonfliktní, snad by nebyl problém.. fretky jsou takové, že si většinou udělají v rodině pořádek.. u nás všichni (lidi, kočky, pes) poslouchají fretky.. :-) jsou to osobnosti :-) a naprosto úžasné.. napiš když tak na mejlíka, probereme to podrobněji. Alena (utulek.boleslav@seznam.cz)

Fretulky od Michala

(Alena, 6. 8. 2010 11:19)

Ahoj Dominiko, freťulky od Michala.. zatím zůstávají u nás. Tchořínci by měly jít do nového domova koncem srpna, ještě potřebujeme něco vyjasnit a uvidíme.. Meddy a Sammy zatím zůstanou u nás. Michal si přál, aby šly alespoň po dvojicích, a vzhledem k dlouhodobému léčení Meddy budou zatím u nás. Alena

fretky a psy :-)

(Mária, 5. 8. 2010 22:33)

Ahojte,

už dlhšiu dobu vážne zvažujem vziať si do starostlivosti fretku. Som z týchto zvieratiek naprosto unesená :-)) Som však totálny začiatočník a preto by som sa rada poradila.... máte skúsenosti so spolužitím fretičiek a hafanov? Mám mladú, hodne aktívnu, avšak nekonfliktnú fenku :-) Na zvieratá (kočičky, morčata, papouchy) obvykle reaguje kľudne, opatrne sa najprv drží ďalej, preskúmava situáciu a postupne, pomaličky sa ide so zvieratkom skamarátiť. Myslím si, že s fretkou by problém nemala. Navyše predpokladám, že akčnejší freťák by si ju i vedel zrovnať :-) Som však zvedavá: máte niekto skúsenosť s tým, že by fretky a psy boli kamaráti, snáď sa i spolu hrali... :-) ?

P.S.: som už hrozne moc nalomená k adopci jednej freťulky z vášho útulku... achjaj.... muzsím čakať na definitivne vyjadrenie prenajímateľov, či by jej freťulka nevadila a ak to dobre dopadne.....no, nechám si to zatiaľ pre seba :-))))

Freťulky

(Aďa, 5. 8. 2010 13:28)

Ja mám rada všetky freťulky aj keď nie sú moje,ale sú naše a všetky sú naše zlatíčka.Musíme si pomáhať,bez toho by to nešlo a je dobre,že sú na svete taký ľudia ako ty,v takej ťažkej a zlej dobe.Alen ďakujem,toto som nečakela,dojala si ma k slzám...

Eliška

(Lucie, 24. 7. 2010 16:35)

To je mi Elišky moooc líto, alespoň prožila poslední své dny v novém krásném domově.....kde jistě zažila krásné chvíle:-)a měl jí někdo rád.....

Dexoryl

(Alena, 19. 7. 2010 15:19)

pro Janu T. ... souhlasíme s názorem, a MVDr. Jekla, Hauptmana a ostatních si velmi vážíme... a věřím, že i tento lék se dá ve správném dávkování použít.. na přání zájemců jsme zveřejnili léky, po kterých Meddy přišla o ouška... jen, aby ostatní věděli, u jakého léku zvýšit opatrnost... :-) Alena