Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 5. 2011

  3.4.2020. Vzhledem k situaci : Vždy se na fretkách testovalo, hlavně chřipkové kmeny. Fretky jsou stejně vnímavé na viry a koronaviry, způsobující lidem respirační onemocnění. Na rozdíl od ostatních domácích zvířat. Takže pokud onemocníte, držte se co nejdál od své fretky. https://www.wormsandgermsblog.com/2020/03/articles/animals/other-animals/covid-19-and-ferrets/ *************************************** V roce 2020 již žádné fretky nechovám, život se mi jaksi změnil naprosto jiným směrem a fretky mít nemůžu. Moc se mi chybí a stále doufám, že se budu moct k fretkám vrátit. *************************************** Aktuálně.... aktuálně po dlouhém čase stránky převedeny na  program zdarma, a již budou sloužit jen jako informační blog o fretkách.

Záchranářsko útulkovou činnost jsme museli přerušit. Na jak dlouho teď nevím. Jsme  přes týden každý někde jinde kvůli práci, a útulek k takovýmu životu prostě sladit nejde. Vše jsme rozdali záchranným stanicím pro divoká zvířata a jednu voliéru - zateplenou, jsme věnovali veverkám, tedy zs pro veverky . Fretky máme ty, co nám tu zůstali a z naší původní smečky je už jen Adolfek. Je to dědoušek,ale je spokojený. Z těch pozdějších uličníků máme tchoře Macíka, a s ním kamarádí Juli, albínka z útulku Boleslav, a Nemo, albínek, co nám byl vrácen. Jarunka s Otíkem jsou z Jaroměře ze ZS a s nimi bydlí polotchořka Sazinka ( o trošku menší Mac, ale jinak kopie, však je to jeho neteř ) , a Ťapinka, uličnice, která byla nejdřív jakoby k nepřežití postižená, ale vyrostla z ní taková rampepurda, že si se Sazi hodně konkurují ve výtržnostech :D.

Takže máme dvě smečky , když chceme mít klidnější víkend, pustíme po baráku starší - Macíkovu smečku, a když je potřeba vzrůšo, vypustíme Sazi a spol, a odjíždíme pak do práce s okousanýma ušima, palcema a nosama :-)) Přes týden se stará synek. Freťule se kamarádi jak se psem, tak s kočkama, tedy kocour zdrhá a kočka prská, ale boj není, kdežto pejsina si nechá i uši okousávat. Prostě venkovská idyla...