Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jde čas

neboli co se děje a co mi táhne hlavou

 24.1.2011. a aby toho nebylo málo a náhodou se nám chtělo věřit, že nemůžeme mít všechnu smůlu světa, tragicky zahynula i Cecilka

22.1.2011.   ještě jsem se ani nedostala k napsaní novoroční pravidelné vsuvky a musím napsat : umřela nám Fanynka

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

pf2011.jpg

 

1.1.2010.....pěkně vypadá nové datum.

Další rok je za námi, a je tak dobře. Nebyl to dobrý rok. Byl smutný,  moc dobrého nepřinesl. Naopak, smrt a tragédie - lidské, rodinné, zvířátkové.  Těžké časy, snad jsou s tím  novým datem za námi.  Pozitivní je poznání opory, v mých milých, v mých přátelích a kamarádech. To je pěkný pocit, vědět, že mám tak ráda ty správné lidi.

 


 Fretky a tchoři  vědí jak člověku pomoct, jen samé radosti dělají.

Vyklidí skříň, když si člověk myslí, že je utahaný.  Přitulí se, když  člověk potřebuje  něco jít honem udělat. Spí spokojeně v mé posteli, když já už se sotva držím na nohou. Schovají tubu s lepidlem, a sami zalezou, takže šílím strachy, co se jim stalo. Projdou se mi v barvách, ťapičky pak po nich zůstanou jako  vzpomínka na dobu, kdy jsem se snad chtěla uklidnit nějakým malováním. Ještě že je máme ! Jinak bych starostmi nevěděla kudy kam, jen ta zvířátka mi vždy ukáží, že je proč fungovat.

Pěkně vypadá to nové datum, nese naději....všem Vám , nám,  přeji nadějný, lepší, klidný a dobrý rok .

Obrazek

 

*********************************************

 

1.11.2009   ještě není konec všem tragédiim, které nas musi teď potkat. Bedříšek nám umřel. Tolik toho zvládnul a přežil. Vyhladověni na půdě v kleci, kde ho opustili jeho majitelé, odstěhovali se a nechali zvířata pomalu umírat hlady, zaněty v bříšku, když začal baštit, dvě operace, selhavaní ledvin, kardiomyopatii, nador v tlamičce . A dnes mu prasknul vřed a nebylo pomoci. Odešel za Píďankem a syn Kuba přišel o dalšího svého kamarada. Bedříšek u něho bydlel v pokoji, spal s ním v posteli.

17.10.2009  dva dny leží sníh. Nic zvláštního tady v horách, ale stromy ho nečekaly, mají ještě zelené listí a hodně mízy. Proto se lámou a padají jako sirky. Všechny silnice jsou olemované  spadlými stromy, polámanými větvemi a každý okraj lesa vypadá takto. Moc smutný pohled.

Obrazek

/fotoalbum/obrazky-z-cest/podzim-2009

 

1.10.2009  ......další kamarád nás opustil. Píďánek. Byl nemocný dlouho,  moc a moc statečně bojoval, dva roky a dál už nemohl.

Obrazek


 

24.4.2009   Janinka usnula a už se nevzbudila. Číča, chundelatá perská hmouřivka. Měli jsme ji 13 let, když jako roční nám byla přenechána a zachráněna před uspáním. Prý nevhodný dárek. U nás byla dárek nanejvýš vhodný, přesto že si neuměla hrát jako kotě. Neznala to. Ale čím byla starší a byla u nás déle, otrkala se, přestala se bát,  chodila k dětem do postele a byla to dáma. Však měla rodokmen jak Monacký kníže. Celým jménem   Janinka Princezna  Remu - Martin

Obrazek

 

14.4.2009  měli jsme návštěvu  :

 

 

Obrazek

 

ČT 1 - 28.4. 2009 v 0.10 hod +  ČT 2 - 29.4.2009 ve 14.45. hod  CHCETE MĚ ?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209572221300016-chcete-me/

*

27.3.2009  jaro v nedohlednu, alespoň zde na severu, udělali jsme si radost jinak. Máme po dlouhatánské době zase úplně malinkaté miminko :o) Cecilku. Obrazek Byla nejmenší z mláďat Krabičky, a jako by z oka  mamince vypadla. Vubec neplakala že je najednou v cizím pelíšku, krásně se nabaštila , zkusila ObrazekObrazekjestli jsme kousací a pak se přitulila k ožužranému ježečkovi - plyšáčkovi a chrněla.

Obrazek

 

V  noci zbaštila celou misku masíčka, bobečky nasázela do záchůdku a ježečka si schovala do pelíšku, ani najít ho nemůžu :o)

Další foto je ve fotogalerii ...

 

*********************

21.2.2009   nefalšované zimní radovánky nastaly. Obrazek

Po několika letech, kdy tu sních téměř nebyl a nebo jen krátký čas, si paní Zima usmyslela,  a sněží a sněží.

 

 

25.1.2009  neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, a i po fretkách. Po téměř ročním bObrazekoji se zhoubnou nemocí už došly síly Berušce včera večer. I když jsem to čekala, není mi to o to méně líto. Byla to malinkatá freťulka, chováním dáma, žádné třeštidlo. Byla u nás moc miloučká, přesto že Obrazekpřišla jako velká kousavka.

Už teď nám chybí.

 

 

**************************************

1.1.2009   letí to! Obrazek proč čas letí čím dál rychleji...

Znovu je první leden dalšího roku, znovu příležitost k zastavení a zamyšlení jaký byl ten minulý čas. Poslední dobou je hlavní mou myšlenkou, že ten minulý čas byl krátký. Mnohem kratší, než by měl být.

Nestíhám, spěchám, už  i ten zimní čas mi připadá uspěchaný, nejen ten letní. Čím to je a co s tím dál ? ...

Byla jsem odhodlaná poprat se s nepřízní loňskou a vyplatilo se.  Přátelé stojí při mě jako skály, rodina je opět fajn :) Práce je prima, jen kdybych nemusela ráno vstávat :D

Fretky jsou čím dál víc součástí nejen mé rodiny, ale snad i podstaty bytí. Ty moji mazlíci jsou takovou zásobárnou energie a pozitivních emocí !

Obrazek*

Už je pouštíme všechny spolu doma, i Míšu. Je to docela psina, nejdříve se tak nějak obcházeli, Míša dával najevo, že na ně kašle a nechce se prát. Pak Fany dostala trochu za uši od Rudolfa. A asi se pořádně dožrala. Od té doby to tu pacifikuje na jednu hromadu, i když jsou Míša i Ruda dvakrát větší než ona. Oba se jí bojí a mizí před ní, jen ji uvidí. A už je tím pádem klid na všech frontách. Míša si ostatních moc nevšímá, Ruda už se taky uklidnil, Adolfek  se do ničeho moc nehrne a Píďánek raději lumpačí. Berunka všechno prošmejdí a najde nejteplejší místečko, většinou něčí postel. Jen Fanynka občas provokuje. Nakonec to vždy dopadne tak, že ani nevím že mám puštěných 6 uličníků. Takový klid tu nastal.

A útulek, dnes už OS Fretky na půdě... blížíme se k číslu padesát fretek. To pozitivní není, kéž by fretky produkovali jen chovatelé zodpovědní a uvědomovali si, že nastává nasycení trhu a tedy čím dál víc nechtěných a opuštených fretek přibývá! Kéž by nedošlo ke stejné situaci jako u psů a koček. Naivní představa, já vím, protože všechno "kéžby", co se lidí týká, je naivní. Blbů je vždy víc než bychom chtěli. Ale ani s blbostí se nesmí vzdávat boj.

S přicházejícím rokem opět vyvstává spousta otázek a očekávání. Poučeni tím letošním rokem, nám bude stačit pokračovat .

 

 

Přeji nám všem dobrý a pěkný rok 2009 !  :o)

 

*******************************************

26.12.2008  Vánoce ! mám ráda tyto svátky. Je to čas, který opravdu trávíme  pohromadě , těšíme se na to a jsme rádi. Cítím tu radost . Fretky  také cítí, že je tu pohoda. Jsou veselé, mazlivé a spokojené. Řádí v papírech od dárků, kradou perníčky, olizují všechno co je na stole, baští mandarinky, schovávají nové bačkory, hodně rychle oňufají vyleštěná okna a skla na skříňkách a poskládají srovnané knihy v knihovnách podle svého..... všichni  máme rádi Vánoce :o)

Obrazek

 

24.7.2008   dnes jsem udělala velikou radost Píďovi, přinesla jsem mu na hraní takové nafouknuté pytlíky mikrotenové, co se používají jako výplň do balíků. Já věděla že Píďa bude zakusovat jeden po druhém a bude mít takovou radost z toho lovu a rdoušeníčka.Obrazek

A Fanynka nám předvádí spokojenou fretku :o)

Obrazek

***

 

 

13.7.2008    rozhodli jsme se nechat si z útulku samičku FanynkuObrazek

Ona je tak vděčná   a spokojená ! Byla  tři roky u nedobrých lidí, kteří ji špatně krmili. Měla hrozitánský hlad a proto hodně kousala. Přišla k nám tak hubená, jako ještě žádný takový chuďátko. Vrhla se na granule jak divá a dva dny hltala , měla jsem strach, že bude mít nějaké zažívací potíže. Naštěstí se tak nestalo a uklidnila se.Obrazek Od té doby přestala útočit a kousat,  získali jsme její důvědu a teď nám oplácí takovou mírou lásky, až to dojímá k slzám. Museli jsme ji nechat kastrovat,  zvládla to moc dobře a už jen přibírá na váze.  Má 800gr a je moc pěkná a hodně hravá.

************

16.5.2008    a zase smůla , Tazinka si po kastraci vytrhala stehy a už se veterinářce     nepodařilo  ji zachránit.

20.3.2008    první jarní den :o) , no těžko říct, takto vypadá to JARO u nás

:

Obrazek

až na to počasí velmi pozitivní čas. Já to věděla, že  zas bude dobře. Člověk se oprostí od falešných lidí, oklepe se a když to nevzdá, vždycky se najde řešení k pozitivnímu obratu. Je to paráda.: nová práce,  umělecká, tvořivá, přesně pro mne, dvojnásobný plat. Ruka uzdravená, už mám funkční zas obě, sláva. Dítko zvládlo talentové zkoušky  a bylo přijato na uměleckou školu. Fretky pohodové a mazlící...

Obrazek

 

1.1.2008  ....a další rok je za námi a tedy i před námi. K neuvěření! Čtu si jak jsem byla vloni optimistická, kéž by mi to vydrželo. I tento právě uplynulý rok přinesl dobré i zlé, přátele i zrady . Musím se pousmát jak jsem se dušovala, že už si na falešný lidi dám pozor. Kdepak, člověk vždycky rád uvěří, že ti, kteří se na začátku tváří jako přátelé, jsou tím co bychom rádi. Ale pak se ukáže , když už člověka nepotřebují, že to byl jen klam. Pak taky "autority" o kterých jsem si myslela že je dobré je uznávat se ukázaly jako přetvářka. Spíš ješitnost a demagogie. Naštěstí z toho se člověk nehroutí, k tomu jsou trošku těžší chvíle. A ty letos přišly také. Vůbec musím ten svůj uplynulý čas nazvat trochu dramatickým, plným změn. A jak to vypadá, nebude to jen záležitost minulá, ale i budoucí. Takže do dalšího roku vstupuji spíše odhodlaná. A momentálně pouze levoruká :o))

 

 

 

A co freťulky ?? Až na ztrátu Světlušky mi celý rok nesly jen radost. I ten Píďásek Obrazekse zatím drží v přiměřené kondici. Ruda pomalu začíná vycházet i s Adolfem, až na občasnou bitku. Beruška se začíná k Adouškovi i šmajchlovat, což je příjemná změna. Tazinka Obrazekje miloučká uličnice, čerta v těle má pořád i když se mnohem víc mazlí. A Mišák je pořád stejný pacholek, když nemá tatínka, tak jsme mu dobří, ale jak je u něho, neváhá i kousnout, lump jeden. Už to ale zdaleka nemyslí tak vážně, spíš jen z uličnictví.

No a útulek zatím vykazuje úspěšnost v umísťování nalezenců a odloženců. To by mohlo být zdrojem radosti, jenže mě po dlouhých úvahách to nese spíš rozčarování nad tím, jak se počet utulkových fretek zvedá a mám obavy kam to povede. Chovatelé si moc nedají říct a odchovávají stále větší počet mláďat a moc se bojím, že fretky dopadnou jako psi a kočky. Budou jich nechtěných plné útulky. A přitom je v našich silách toto omezit, jen kdybychom chtěli. Ale jako téměř v každém oboru, i v tomto převážuje osobní nabubřelost a ješitnost před zdravým rozumem. Z toho mi je smutno. Už jen proto, že jakmile nastane doma  " nasycení trhu", nebudou se dařit adopce  fretek a já budu muset  skončit.

Jako vždy touhle dobou se ptám, co přinese rok který nastává? Inu když nám odhodlání vydrží,  s trochou toho optimismu se určitě vypořádáme se vším co bude. A fretky nám jen pomůžou, tak nějak mají tu moc ....

Přeji vám vše dobré !

*************************************************

6.8.2007  Čas ...nejen že jde dál,ale snaží se zhojit rány.Vždy se najde něco,co mu v tom pomáhá.Nám bylo sesláno jako lék tohle čírtě : Tazinka Obrazek,jméno odvozené od tasmánského čerta,určitě je s ním příbuzná!

Panečku to je ale uličnice,zatím nejztřeštěnější fretka,co jsem kdy viděla.A to už je co říct,pár třestiprdlíků už tu bylo.ObrazekNeúnavně pořád vymejšlí jednu blbinu za druhou.Když nežere někomu nohy,tak lítá a skáče do koule,nebo po hlavě někomu sedícímu na pohovce.ObrazekNebo se snaží vychovávat svoje miminko,hračku ,kterou má nejraději.Tu tady pořád nosí,mimino asi zlobí,dostává každou chvíli pořádně za uši,až nakonec skončí celý oslintaný někde v pelíšku.Pak dojde na honění v rourách,Obrazekaž konečně je malinko unavená a nechá se ušíšat.To je pak slaďounká,mazlivounká jako myšulka.Člověku nic jinýho nezbude než ji odpustit všechny hříchy dne .

 

 

 

 

Obrazek

 

 

3.6.2007  Myslela jsem si že nemoc Pídi bude naše letošní trápení.Určitě je a bude,ale není samo.Chvilku člověk nedává pozor co ty potvůrky dělají.Pár minut to trvá,než si to uvědomí a je pozdě.

A pak zbude jen smutek, pocit viny a vztek na sebe sama.

Světluška vylezla po paravanu na skříň,spadla za ni a než jsme ji vytáhli ,nebylo ji pomoci.Snažila jsem se ji rozdýchat a masírovat,nepomohlo to.Pitomých několik minut,než jsem si uvědomila,že ji nevidím,chvilku předtím běžela kolem mne .

 

19.5.2007  Po několika měsících relativní pohody-tedy co se Pídi týče,nastalo zhoršení jeho zdravotního stavu.Uzlinky jsou znovu zvětšené,zažívací potíže,s kůží potíže,občas i špatně dýchá,i diagnoza stanovena,opravdu je to lymfosarkom.Píďásek užívá Prednison,aby se mu ulevilo.ObrazekSice je to pořád veselá fretka,jen je častěji unavený a víc toho prospí.Už ted je nám jasné že  ale s námi dlouho nebude,takže na to připravuju hlavně Kubíka,je to jeho velký kamarád.Mě je smutno už teď.

Před měsícem jsme zažili drama se Světluškou,nedařilo se ukončit ji říji,v hodině dvanácté byla operovaná kvůli pyometře a plnění dělohy hnisem.Dostala od Adouška i transfuzi a naštestí to dopadlo moc dobře,už nám tu uličnice zase lumpačí,jakoby k ničemu nedošlo.Úplně vyměnila kožíšek,v jednu chvíli  vylínávala tak,že jsem ji oškubala jak slepici a to potom vypadala jako malé lvíčátko s hřívou.Pečuje o Adolfka jako o miminko,což jemu se zrovna moc nelíbí,občas z toho bývá vyvalený jako poledne.

Obrazek

 

Takto dokáže chrnět a tulit se celý večer,Jojo,jsou to miláčkové ,jen kdyby neznali takové nemoci a mohli tu být s námi dlouho...

11.2.2007  Tak trochu mi spadl kámen ze srdce.

Před pár dny jsem si všimla,že je Píďa jakoby unavený.Chvíli jsem ho pozorovala,pak i prohmatala a ke svému zděšení nahmatala zvětšené uzliny.Během několika málo dnů zhubnul,a tak jsme mazali k vetovi.Podezdření na lymfosarkom,jak jinak.Následovaly odběry a vyšetřování.A je to zajímavé,buď  jsme to zachytili hodně brzy a teprve se vyvine,a nebo to tak závažné není.Krevní rozbory jsou celkem v pořádku,ani zánětlivého nic neukazují, a metastázy nikde nebyly nalezeny.

Obrazek

Píďa řádí jakoby nic,už sice zase váží své kilo fretky,ale jinak na něm nic vidět není.Jen po námaze víc a déle spí,takže se snažíme aby se tak moc nenamáhal,dostává vitamíny a užíváme si jeho radosti ze života.To on tedy umí předvádět.A dnes jsem dokonce nenahmatala za ušima žádné uzliny,jen v podpaží a v tříslech,ale za ušima zmizely.Tak máme naději...

1.1.2007  Starý rok je za námi a Nový právě tu!Nový rok dnes a nový rok před námi.Vždy mě to nutí přemýšlet jaký bude,a taky trochu jaký byl ten co právě minul.

Člověk musí být upřímný hlavně sám k sobě-takže přiznám si že to byl rok dobrý.Sice přišly ztráty a zklamání,ale jak jinak to v životě chodí.Už v moudrých knihách,a tím například Saturnin od pana Jirotky určitě je, se o tom píše,pokud si máme dobrého vážit,i to špatné musíme potkat.

Umřela mi fretečka co tu byla pro záchranu a nepovedlo se.Umřel mi krásný mladý veliký freťák Vašíček na nemoc,kterou nikdo nečekal

Obrazek

a ještě jsem se zklamala v člověku,a taky jsem to nečekala.Tak moc jsem se spletla,až mě to děsí.Ve svým věku už bych měla rozeznávat ty špatný od těch dobrých a nedat na samochválu.Moc  si budu napříště dávat pozor,aby se mi to již nestalo,po takových setkáních zůstává v člověku rozervaná duše a hojí se to špatně.Tedy hojilo by se ještě hůř,kdybych na to byla sama.Mám ohromný štěstí že nejsem,mám muže,který si naběhl se mnou a vyléčil mne zrovna tak.Mám děti co mi radost dělají,prostě rodinu která funguje a to mi ukazala i tento rok.A v neposlední řadě i v tom roce minulém jsem poznala spoustu krásných úžasných lidí.Lidí fretkomilů!Vlastně fretkám vděčím nejen za úžasný zážitky ze společného života,ale i za jejich pány,se kterými mne  většinou  webové stránky seznámily,ať už moje nebo www.fretka.cz.

Dnes mezi nimi mám skvělé přátele a jsem  opravdu vděčná.

Po celé republice,je to naprosto úžasný si rozumět  jak na netu,tak poté se seznámit naživo a zjistit,že je nám vzájemně prima.A těch historek o fretkách co se při takových setkáních probere,toho smíchu i slzí!

Jak jsme mohli žít ještě poměrně nedávno bez fretek!!!

K těm mým chlupatým kožichům:

Obrazekprávě mám na klíně Rudolfka.Jakej to je mazel,už nesmutní po ztrátě brášky,o to víc se mazlí,i v posteli klidně spí přimáčknutý.Kdykoli sednu k pc a je Ruda puštěný z klece,přiběhne,zaškrábe packama na moje koleno,nechá se zvednout do klína a celou dobu je tu stočený.Občas ho musím podrbat,jinak mi začne kousat do rukou nad klávesnicí.Obrazek

 

 

Na letošní zimu se vybavil tak nádherným kožichem,je barevný jak májové kotě.Však se taky patřičně hrdě chová,určitě nejen proto,že je tu největší.Váží 2 kila a huňatý je jak medvěd.

Píďa nám konečně přibral,už zase vypadá jako ten štucel ,který jsme před téměř dvěma lety dovezli domů.ObrazekAle uličník je to uplně stejný,ať hubený nebo kulatý.A s Kubou jedna ruka,to je dvojka!

Obrazek

 

Samá lumpárna ...

Beruška je pořád stejná dáma,jen tu zimu prožívá jako medvěd,když ji nevyndáme z pelechu,tak spí třeba celý den.Když si ji vytáhnem,tak se proběhne,posadí k lednici,čeká Obrazekaž dostane něco dobrýho,přesně si pamatuje,kdo ji něco dal a kdo ne.U toho pak loudí znovu.Když takhle vysomruje ode všech nějakou mlsku,zkusí druhé kolo,a pokud se ji to už nepovede ,zase zaleze a chrní dál.Moc ráda má vypraný voňavý pelíšky,nejlíp ze starých zimních bund vytvořený.V tom si lebedí, ani nos ji není vidět.

Adolfek a Světluška jsou pořád stejní uličníci.I teď co dospěli.Světluška táák krásně voní... opravdu,jako medový svíčky.uličnice pořád stejná,

Obrazek

ale zas si to vždy u mne vyžehlí večer.Přijde sama,stočí se na klíně a nechá se hladit a drbat.Pak se natáčí a kňourá jak se jí to líbí ,nechá si ňuchňat kožich,no mazel velikej.Jo voní,dnes ale ne!ObrazekSebrala paličku česneku,nechtěla si ji nechat vzít,syčela a prskala jak sysel Obrazeka pořád se snažila si ji někam schovat.Při tom do ní pořád kousala,takže za chvíli "voněla"česnekem hrozně.

ObrazekDopadlo to tak,že s ní nechtěl Adolfek do pelíšku,asi mu páchla jak ruskej voják.

Adolfek je už kastrovaný,moc pěkně se zahojil,ani si toho snad nevšiml,že se mu něco přihodilo.Byl již v říji a tahal Světlunku za krk jak sběsilý a v noci vubec nespali,vřeštěli oba .Teď už je zase klid,ObrazekAdoušek je zase ten mazlivý rozmazlený medvídek,jako před říjí.Neuvěřitelný miláček,kdykoli si ho člověk vezme,tak se přitulí a mazlí se.Úplně měkkoučký mazlivý plyšák huňatý.A chrnět umí teda že by mohl být vystavován ve spaníObrazek.A kdekoli ,nejen v košíku.

 

 

 

A ještě je tu Míša,nedávno jsem zkusila ,zda mne ještě kousne.No kousnul,pacholek,

Obrazek

jen Petra nekouše i po takové době vymazlování bere jen jeho,a ještě si ho chrání a brání.Když tu běhá,tak si mne nevšímá,ale jakmile mu dám ruku k tlamě,tak rafne.A pak se honem utíká pomazlit k páníčkovi.Nevim jestli není navedený,jakoby se ptal,jestli to bylo dobrý...

Dobře je nám s těmi zvířátky!Kdo má fretky doma,tak ví...

I v novém roce se vše bude točit kolem fretek,ať už nám život připraví co chce,budou naší součástí.Těším se na další nové nalezence,kteří se nám tu objeví.Máme pro ně připravenou novou krásnou klec,a na nové pány k nim.Těším se na další setkání s fretkaři,mám je moc ráda; většinou jsou to úžasní lidé.Teším se na nové lumpárny těch svých uličníků.Sice jsem se rozhodla neodchovávat mláďata,ale určitě i tak zažijem spousty radostí.Těším se na všechno dobré,co čas přinese v novém roce a totéž přeji i Vám...

 

 

 

 

24.9.- Sraz fretek a chovatelů v Praze.A zas je krásná neděle,tentokrát vydařená po všech stránkách.Počasí přející ,nálada příznivá.Sešli jsme se v Muzeu dětské kresby ve staré Praze.Tentokrát jsme měli s sebou Světlušku.Ta hned chtěla každého poznávat,na schodech ještě před vstupem se kamarádila s krásným Rockym a uvnitř hned vlezla do batůžku k Pavle a přidala se k jejím klukům,byla náramně spokojená.Jen ta fotka se mi nepovedla,Světluška na ní je z půlky jen,no nepostojí ani chviličkuObrazek.Ale po chvíli přeci jen byla unavená,usnula v tašce a já se hned věnovala dalším krásným freťulkám.Museli jsme s Kubou najít jmenovce našeho Píďi!Našli a je to krásný a miloučký mazlík.Kuba sice tvrdí,že náš Píďa je roztomilejší,no přeci jen je jeho Obrazek.Petra si myslí svoje :o)

A dál jsem muchlala a nuchnala tolik pěkňoučkých kožíšku,fotit jsem zapomněla,jen párkrát Obrazekjsem foťák vytáhla.Na Pavliny  albínky Ferencíka a Kubíka,doma na ně ještě čeká Čenda,tři albínci pohromadě,to musí být pěkný.Kuba zase kamarádil s

 

Obrazek

Charliem od Ene,jako vždy,asi si ho Charlie opravdu pamatuje,protože vždy,když se vidí,tak si spolu hrajou.A ja se nemohla nabažit,třeba TObrazekadeáškaObrazek,to je krasavec!Dalšího nádhernýho kluka Oldu,který dokonce vyhrát soutěž,asi byl vážně nejkrásnější,tak toho jsem si nevyfotila,chjo.

No ono by mě zajímalo,která fretka je ošklivá,žejo.ObrazekObrazekKe konci už byly všechny freťulky umazlené,utahané,a unavené.Všem to v náručí spalo,to byl pohled.

Obrazek

Přála bych vidět těm kdo tvrdí,že to jsou kousavý bestie.Moc se nám ta neděle vydařila,no a nakonec jsem ještě dostala cenu pro největší čarodějnici

Obrazek dvouhlavou fretku-saň.Lepší už to být nemohlo!

 

17.9.-  Krásná něděle,svítí sluníčko,je teplo,nastalo pozdní léto.Na horách se začínají zbarvovat stromy,poletuje babí léto.Idylka.

Děti mají venku Píďu a Rudánka na zahradě.Kluci jsou ve svém živlu,šmejdí všude kam jim vodítko dovolí se natáhnout.Najednou děcka začnou křičet,jako když jim jde o život.No bodeď ne,Píďa se vyvlík z kšírků a je fuč.Naštestí než se seběhla schody,tak se uličník ukázal.Vykouknul zpod thůje s výrazem:"co řvete,já sem tady"Zase ten Píďa!Uličník jeden ,takhle nás strašit.A pak dělá jako by nic.ObrazekObrazek

Fretky na půdě! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

počítadlo.abz.cz +300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Cecilka