Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vybrat vhodné granule


...podle složení. Výrobce podle norem musí uvádět složení krmiv v pořadí, v jakém složky granule obsahují :


To znamená, že pokud je ve složení uvedeno: kuřecí maso, drůbeží moučka, rybí moučka, rýže, olej …. řepné řízky, byliny …. znamená to, že v granulích jsou bílkoviny tvořeny především masem, a až na čtvrtém místě rýží .


Jestliže je složení tohoto typu : kuřecí maso, rýže, drůbeží produkty ..atd. říká nám to, že v bílkovinách na druhém místě se podílí rýže. Tedy že bílkoviny jsou tvořeny masem i rýží zároveň, ovšem kuřecí maso je na prvním místě, proto je ho více a tvoří hlavní složku bílkovin.


Jestliže je ve složení : obiloviny, maso, produkty z masa ...atd. Je jasné, že bílkoviny jsou tvořeny hlavně rostlinnou bílkovinou, což je pro fretku naprosto nevhodné !


Další kriteria pro výběr granulí už záleží na každém chovateli, jak moc mu záleží na tom, čím je jeho fretka celý svůj život živena. Některé granule obsahují konzervanty a barviva, která mohou být karcinogenní. Je otázkou, zda to je relevantní, protože jsou to vždy látky povolené legislativou.


Velmi podrobně je to popsáno zde:

http://www.muj-labrador.cz/content/view/23/2/

Also keep in mind that nutrition studies and new information can change the current thinking about what is "right" for your ferret, so keep up with these changes...


Také mějte na paměti, že výživové studie a nové informace mohou změnit současné myšlení o tom, co je "správné" pro fretku, a tak musíme udržet krok s těmito změnami...

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář