Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

ObrazekZákladní informace o chovu fretek

Bydlení - aneb jak s námi fretky žijí.

Co všechno fretka potřebuje? Mimo kvalitní stravy a lásky hlavně svůj prostor. Fretka se naučí žít v bytě, má ho za svoje území a je nadmíru spokojená, když nám může vlézt do skříně a zavrtat se do našeho prádla, nebo do postele, do pohovky, do kuchyňské linky, do pootevřených šuplíků, do botníků, prostě všude :o) a co není otevřené, to si hravě otevře. Tak dlouho to zkouší, až na to přijde, kudy na to.

Tákže...je na místě pořídit ji klec nebo voliéru, aby v naší nepřítomnosti neměla čas vymýšlet a mohla v klidu chrnět ve svém pelíšku. Pokud je fretka v kleci jen na spaní , tak ji ani nemusíme pořizovat extra velký "palác". Je ale potřeba mít na paměti pár základních věcí: klec musí být snadno Obrazekčistitelná, omyvatelná, musí se do ní vejít záchůdek s kočkolitem a pelíšek, závěsná hamaka, prostor na misky s jídlem a napáječka.

 Je dobré dodržet pravidlo: kolik je v kleci fretek, tolik tam má být pelíšků, misek a napáječek. Sice se stejně budou prát o tu jednu, ale chovatel má alespoň čisté svědomí.

Fretky se moc rády zavrtávají do svých pelíšků. Proto můžem použít staré mikiny, svetry, trička, tepláky, i měkké zimní bundy po dětech se mi osvědčily, hlavně Beruška se moc ráda zachumlá  např.do Obrazekrukávu . Můžeme také zavěsit ušité nebo koupené koberečky, hamaky  jako houpačky, v tom fretky moc rády tráví spoustu času. I zavěšená velká kapuce lemovaná kožešinkou  od zimní bundy nebo kabátu je prima.

A jako další vybavení klece pokud to velikost dovolí je dobré doplnit například drenážní rouru, nejvíc se mi osvědčila ta o průměru 12cm. Můžeme ji použít i jako"schody" z patra do patra, fretky se v ní kolikrát naučí i klouzat a vůbec v týhle rouře vyvádějí!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prozba

(Balcar, 23. 9. 2008 20:40)

Dobrý den,chci si pořídit fretku tak studuji vše kolem nich a zaujal mě váš domek pro fretku,tak sem vás chtěl požádat jestli byste mi nemohla zaslat vaše fotky jejího domečku,rád bych si udělal něco podobného.Mockrát děkuji.

kontakt:Kendy@seznam.cz

dotaz

(dendule, 11. 8. 2008 15:09)

dobrý den taky máme doma fretky a nevíme jak jim zajistit velké bydlení prosím poraďte jak jste udělaly tuto klec nebo kde jste jí sehnal????????předem moc děkuji za odpověď pište prosím na mail denpsen@seznam.cz

odpověď

(IvaDolhy, 25. 7. 2008 15:08)

maminka má pravdu,fretka když si usmyslí že se někam dostane,tak to nakonec dokáže.Klec s morčetem bych určitě nenechávala fretce v dosahu. Jakmile se k němu dostane,je ve vteřině po něm.

Prosím poradte mi

(Evka, 22. 7. 2008 15:53)

Mám morčátko a možná k vánocům dostanu fretku.
Nemůže fretka ublížit morčátku v kleci? Nebo mm radeji necim klec zajistit?
Máma říká: Fretka je jako kuna dostane se všude =oD

Velký dotaz

(Eliška, 9. 7. 2008 18:20)

Dobrý den,mohli by jste mi prosím poradit,jak velká má být klec?Kolik stojí fretka v chvoné stanici?Lepší sameček nebo samička?Mohla by být fretka puštěná po bytě,když mám dvě potkanice?¨Děkuji moc za odpověď

Pochvala

(Terinka, 5. 1. 2008 12:09)

Máte to tu mooooooc pěkné a vaše fretky jsou tak roztomilé!Opravdu pěkné.

Dotaz

(Terka, 14. 10. 2007 16:59)

Prosím,vás já nevím kde tu rouru asi tak sehnad... Odpověd´ mi napište na terezka.dinh@centrum.cz DÍK