Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2007

20. 2. 2008

rok 2007

7.11.2007mam tu teď takový poněkud prekérní případ. Obrátili se na mne dva mladí lidé, že se dostali do bytových potíží a že potřebují pohlídat párek fretek. To nebyl problém, vzali jsme je k sobě, jsou to krásná letošní medvíďata ,Obrazek

samička Vločka a sameček Oskar.(ADOPTOVANÍ),Po asi dvou týdnech mi bylo divné,že se o ně majitelé vůbec nezajímají,a tak jsem se sms začala ptát, zda naše dohoda, že si najdou bydlení a pak si vezmou fretky zpět , platí. No a od té doby je ticho. Žádná odpověď na doručené sms.Jednou mi zvedla slečna telefon (asi omylem-volala jsem z jiného čísla) a hned mi řekla že mi zavolá za pár minut. Nezavolala a nebere mi už žádný telefon z jakéhokoli čísla..

Obrazek

Naštěstí se nám porařilo nakonec sehnat pana majitele,ale je pravda že albínci jsou určeni k adopci.

11.11 už bydlí v novém domově a zvyká si na ně  kamarádka Phoebe.Snad ji ti uličníci neumordují :o)

*****************************

1.10.2007 ...a je tu další nalezenec,sameček z Libereckého útulku ,říkáme mu Julius.(ADOPTOVÁN),Obrazeka je to uličník.Letošní Obrazekmládě,vypadá jako by byl Tazinky bráška.Však tu celé odpoledne spolu řádí jak Obrazektornádo.ObrazekTazi si to vyloženě užívá.Julek si s ní v ničem nezadá,rozhodně ne v lumpárnách.Ale jinak je to velikej mazlík,vůbec nekouše a je moc roztomilej.Váží 1,4kg,je to pěknej cvalík,srst má ještě mláděcí,asi bude ještě tmavší ,až dospěje.ObrazekJe úplně bezproblemový,takže ho doporučuju i začátečníkovi.Bude z něho vděčný mazlivý medvídek.9.10 pořád nám tu Julísek řádí s naší Tazinkou,ale už taky přijde a mazlí se a usne v náručí.Takový zlatíčko zase je to...20.10.putoval Julik do Prahy ke Stefi,aby se jí postaral o bolavou duši po ztrátě její samičky.Ja myslím že ji slzičky dostatečně usuší a duši rozveselí.:o)

*** 

 22.8.2007  dostala se k nám další samička,ovšem to je ubožátko! Žárovka (ADOPTOVÁNA)- tohle jméno dostala protože ji našli lidé z firmy vyrábějící komponenty pro osvětlovací techniku, a  ještě se postarali  o její první veterinární ošetření a operaci.Byla operována pro nádor na vaječníku.ObrazekJe v žalostném stavu,byla patrně  před tím než ji našli dlouho venku, je úplně hubená,jen žebírka jsou vidět,ztráta srsti,no hrůza.Bohužel to vypadá na komplikace po operaci,pícháme dvoje ATB a pokud se honem situace nezlepší,bude nutné revidovat.Naštěstí je to bojovnice,baští a snaží se...

24.8 po kontrole vet konstatoval že je to dobrý,je pravda že odpoledne už byla Žárinka jak vyměněná,mnohem víc vitální a je vidět že už nemá bolesti.Snad to zlepšování bude pokračovat.

27.8.už má zájem o okolí a vydala se na průzkum.Sice jen chvilku,koukla i na váhu ,Obrazekno obezitou teda netrpí ,tak zas honem do klece k misce,baštit a spinkat.

1.9.má nad sebou Žári stále hrozbu reoperace.Po vyndání stehů se ukázalo,že bříško bylo sešité špatně,uvnitř asi vůbec,a hrozí kýla.Je to škoda,protože jinak už to vypadá mnohem lépe.Přibývá na váze,běhá trošku ,čmuchá a má zájem o všechno.Tak ještě čekáme až začne růst nová srst,aby ji nebyla zima mimo pelíšek jako teď.10.9. už konečně je vidět že začne růst nová srst,taky už Žarinka pěkně přibrala,bříško po dalším menším zákroku už je spravené a téměř zahojené.No a začala nám trochu kousat,ožila panečku,takže chodí na procházky,ale jen po bytě,protože venku je zima .Za pár dní už bude připravená aby se ji někdo ujal,co vy na to ???17.9 už Žárinka pěkně šmejdí po bytě,krásně přibrala,už není hubená,zarůstá novou srstí a už nekouše.To jen na začátku asi byla vyděšená natolik že se párkrát ohnala.Bojí se sice hodně pořád,ale pomaloučku si zvyká na  pohlazení.Teď je nejvhodnější doba,aby šla k novým  majitelům a zvykala si na ně.Nakonec ,až získá důvěru,bude moc hodnoučká a milá.

6.10 jsme si udělali výlet do Duchcova,kde už na Žári čekala netrpělivě nová panička Bára,celá natěšená.Bude se tam mít jako v ráji:domeček,zahrádka,lesy,louky.Takže už je snad vše zlé za Žárinkou... :o)

***********************************************

10.9.2007  a další samička,z útulku v Liberci.Někdo ji dal před dům i s klíckou.Takovej malej lucifer,takže Luci.(ADOPTOVÁNA)Hodně podobná tomu třeštiprdlu,Obrazekkterý se k nám dostalo před měsícem-Tazince.Možná že jsou z jednoho hnízda,podoba fyzická i v chování je tu velká.Vyvádějí tu spolu od první chvíle.Krásně se unaví a budou chrnět :o)ObrazekAle Luci je k adopci !To bychom za chvíli neměli kde bydlet  :o)

14.9 putovala Lucinda k nové paničce a ke kamarádovi Zombíkovi,se kterým se určitě vyřádí a bude z ní hodná holka.

************************************************************

14.8.2007   druhá fretka ze Zoo v Ústí na.L. je samička Frýda(ADOPTOVÁNA).Dvouletá údajně kousavá samička Obrazektam byla odložena svou rodinou a je tedy určená k adopci hodnými lidmi,kteří už si ji nechají a nikam ji zas nešoupnou.Je moc pěkná,zdravá,jen trochu vyjukaná,takže potřebuje trochu klidu a lásky.

18.8.už máme trošku představu,Frýdulka je moc milá,trochu ztřeštěná holka,ale je hodná,čistotná a  nikoho z nás nekousla.Možná když kousala dříve ,byla po falešný březosti,ale ted je v pohodě.Hrozně ráda si hraje,je na ni vidět že byla budto pořád a nebo dlouho zavřená v kleci,takovou radost ze života jakou nám tu předvádí jsme viděli vždycky jen u takových samiček :o)

19.8. musím říct že Frýda je uplně zlatá,vubec nekouše,jak k týhle pověsti přišla ví jen ona sama.ObrazekKdyž je puštěná, tak dává najevo ,jak je štastná,to je kouzelný.To zase bude vděčný a úžasný hodný zvířátko,jen co se najde hodnej majitel .Jak ta si ráda hraje,běhá a kvoká :o)

Je to takový malý třeštiprdlo,docela rychle se aklimatizovala,určitě v novém domově se ji to podaří taky,až nějaký najdem.25.8. už jsme našli :o) Frýdulka cestuje za novým kamarádem Míšou až do Břeclavi.Míša je malý freťáček,to bude radosti až budou vyvádět spolu.

12.8.2007  a další sameček ze Zoo,tentokrát z Ústí nad Labem.Jmenuje se Váša ( ZEMŘEL) ,Obrazekpůvodně asi Vasja,byl totiž ruských majitelů,kteří si ho ovšem nemohli při návratu domů vzít s sebou a tak ho dali do zoo. Mladý,mazlivý ,čistotný vychovaný medvídek. Je v říji a honí ho hormony.ObrazekPotřebuje nového majitele,který by se postaral o jeho léčení,má pravděpodobně nemocnou slinivku.Teď ale neužívá žádné léky a je v pořádku.3.9.odjel Vašínek za svými kamarády k Jirkovi.Na klinice v Praze udělají potřebná vyšetření,a možná nebude tak zle,jak to zprvu vypadalo a bude si dlouho hrát s Kryštůfkem,Ferym a Frodem a taky Amálkou,další zachráněnou samičkou z Nehvizd.I té se Jirka ujal a už ji dává do "pucu",ta naštěstí nebyla v tak žalostném stavu jako Žárovka.

Váša bohužel nepřežil operační zákrok na krku, v roce 2008 v létě.

*******************************************************

1.8.2007    a je to tu zase,tentokrát tu máme dva kluky ze Zooparku v Chomutově,kam je přinesli postupně měštští strážníci .Odchytili je někde ve městě.První je mlaďounký samec (určitě mladší půl roku ),tchořovitého světlého zbarvení.Tomík(ADOPTOVÁN),

Obrazek

Je docela klidný,nechá se pohladit a mazlit,ale pořád ve střehu.Asi se bojí a nemá dobré zkušenosti.Má na boku asi dvoucentimetrový absces,zatím neléčený,to rychle napravíme.

A druhý je šampaňský samec nekastrovaný Bořík(ADOPTOVÁN),ten je trochu divoký,ale nejspíš ho honí hormony jen.

Je víc zanedbaný než ten první,taky byl v Zooparku od zimy ve venkovní kleci,podle toho vypadá.

Obrazek

No teď už jsou oba vykoupaní,ostříhané drápky a zklidňují se.Asi si musí znovu zvyknout na bydlení "doma" a ne venku.Oba mi připadají zvládnutelní,takže pokud někdo budete chtít ,nabízím je k adopci.

2.8. kluci jsou zlatí !! vůbec nekoušou,jsou to mazlíci,Tomík už se docela uklidnil,sice vykazuje známky ztráty důvěry v lidi,ale vypadá to že se nechá přesvědčit,a bude to mazel.Hraje si a dovádí.ObrazekBolístku už léčíme,a bude to dobrý.

Boříka honěj hormony ,snaží se ulovit cokoli ,třeba tatínka :o))ObrazekKdyž zapomene na hormony,tak je to taky mazlíček.

A odpoledne jsme byli venku,to se klukům moooc líbilo.Oba dováděli jak potrefení.

ObrazekObrazek

A teď oba v kleci baští jak o život,to se to bude chrnět .

4.8.dnes odjel Bořík ke svým novým kamarádům-osmileté samičce a pětiletému samečkovi se kterými si docela rozuměl už napoprvé.Takže se bude mít dobře a to jsme zase rádi  :o)

11.8. už je Tomíček taky v nové rodině.Vylečený,umazlený s námi cestoval do Karlových Varů,kde má malou kamarádku Leilu,pěknou uličnici se kterou si užije spousty lumpáren.První zprávy jsou skvělé,má se dobře :o)

***********************************************************************

30.6.2007  máme další "přírůstek".Tentokrát je to nalezenka samička a dali jsme ji jméno Nudlička(ADOPTOVÁNA).ObrazekJe táák hubeňoučká,zubožená,hladová,vyděšená a ještě k tomu všemu přeříjená.Takže ji zatím nenabízím k adopci,jedině že by se ji někdo chtěl věnovat i po lékařské stránce.Bude potřebovat dát pořádně dohromady a vzhledem k viditelné dlouhé říji není jisté jak to celé dopadne.Zatím jen víme od nálezce,který s ní byl u veterináře ,že nemá příznaky vztekliny.Je celkem čerstvě pokousaná na zádech,tudíž je docela dobře možné ,že potkala na své cestě nějakého tchoře.Čas ukáže jestli je to takový "trojský koníček" nebo ne :o)

To by bylo naděleníčko,ale pořád lepší než zdravotní problémy,kterých se v jejím případě docela obávám.Baští chuďátko malé jak divá,

Obrazek

v kleci je docela spokojená,a chodí na záchůdek.Sice kouše,ale to může být zatím stresem.

6.7.-už ne,už vůbec nekouše,ani se neožene,je to mazlítko,spíš se schoulí do náruče a nechá se šíšat.Přibrala už 10dkg,sice ji pořád hrají žebírka,přes tu horu chlupů to není vidět.Má ještě zimní srst.Docela ráda začíná šmejdit a poznávat,ale po chvíli honem pospíchá do klece,tam se asi cítí nejlíp,a nebo má strach,že zas nebude žádný pelíšek.Říje ji zatim pořád nepřechází,takže to vypadá že nakrytá není a budem muset ukončovat.Snad se to podaří...

8.7.dnes přeci jen mám dojem že říje ustupuje,co to znamená se ještě uvidí.

13.7.všechno je jinak.Naštěstí to dopadlo dobře,Nudlička nebyla nakrytá,ale měla zánět-pyometru,dnes je po operaci už zas v pelíšku a docela spokojená.Baští a zotavuje se.Náš Rudolfek se na její záchraně podílel,dostala od něho totiž ampulku krve,aby jí po operaci bylo hned líp :o)

19.7.je to dobré,krásně se Nudličce hojí stehy,má malinkou zašitou ranku,naše MVDr- děvčata máme opravdu šikovná na klinice VETCARE v Jablonci n.N.Obrazek  No a Nudlička začala vzhledem ke zlepšujícímu se zdravotnímu stavu měnit komplet srst.Roste ji celý nový kožíšek,a tedy ten starý jde dolů a to pěkně rychle.Zatím má holé bříško,boky a zadní nožičky,ale určitě to spadne všechno.Naštěstí je hodně teplo,takže zimou určitě netrpí a kožíšek roste rychle.

20.7 kožíšek trošku víc "oškubaný",ale pořád to Nudličce sluší :o))Obrazek

Vypadá jak malinké lvíčátko.Zato je na ni každým dnem vidět jak se spravuje a přibírá na váze.Je to velikánský mazlík,stále mě olizuje a nechá se hladit celý večer.

23.7. ještě nám  ožužrala uši a pak si ji odnesla nová majitelka 

Sandra-čerstvá MVDr.Máme radost,u ní se Nudli bude určitě mít fajn .

********************************************************

15.4.2007   přišel k nám další potřebný freťáček.Jmenuje se

Kryštof(ADOPTOVÁN)

Jeho rodina  se o něho dál nemohla starat a proto hledáme někoho ,kdo ho bude mít rád.Jsou mu 4 roky,je nekastrovaný,ale hrozitánky hodný a miloučkýObrazek.Potřebuje opravdu někoho,kdo se ho ujme natrvalo,protože má za sebou jednu neúspěšnou adopci.Už si zaslouží pěkný domov.Moc rád chodí ven,byli jsme na zahradě a to se mu viditelně líbilo,pěkně prošmejdil celou zahradu,očuchal všechny ďoury po krtcích a pak unaveně zůstal na klíně a usnul :o)

myslím že se moc nespletu,když už dnes napíšu ,že je to další bezproblémové  stvořeníčko.Jak v kleci ,tak v pelíškách po bytě je velmi spokojený.Prostě pohodář :o)

Obrazek

22.4. se byl na Kryštůfka podívat jeho nový majitel Jirka,pomazlili se spolu a padli si do oka. Kryštufka čeká ještě kastrace,protože Jirka má doma už dva kluky,a pak nastane stěhování :o)

1.5. si přijel Jirka pro Kryštůfka a odvezl si ho domů...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

12.1.2007.máme dalšího nalezence.Dali jsme mu prozatimni jméno Balíček (adoptován-  již zemřel),protože byl nalezen u hlavní pošty.Nejdřív putoval do útulku a  už je u nás.Vykoupaný,drápky ostříhané,nabaštěný.Ubožátko vyzáblé,nožičky slabé.Ale je veselý,ted už jo.Celé nám to tu prolezl,a zdá se být spokojen.

Musím říct že je to obrovskej mazel,ještě nikoho nekousnul,je hrozně miloučkej.Myslim že to bude zase moc hodné a vděčné zvířátko.Je patrně kastrovaný,ale mate mě,že naznačuje značkování.

Budem pozorovat,a uvidíme...

Obrazek

Je to zlatíčko!Takovýho miláčka jsme tu snad neměli.Celou noc spinkal,vubec se nedobejvá z klece,jako by byl rád že zas nějakou má.Když jsem si ho vzala,tak se ke mě schoulil a mazlil se a pak usnul a chrněl jako miminko.Obrazek

 

Máme tu Balíčka čtyři dny,a už něco víme.Víme že je stráášně hodný!Začíná komunikovat,do teď se držel spíš v kleci a hlavně v pelíšku,to si opravdu užíval.Jako by se bál,že zase o svůj pelíšek přijde.První dny ani nechtěl ven z klece,ale ted už začíná šmejdit.S kočkou se seznámil docela dobře.S botama taky,ale do výšek nikam nešplhá.Ani hračky moc asi nezná,na nic nereaguje.Ale už se nám ho povedlo rozpohybovat,lechtáním,to začal poskakovat a hrát si.Pochvíli šmejdění ale zase honem pospíchá do klece a do pelíšku.

Je to úplně bezproblemový mazlíček,můžu ho doporučit s klidným svědomím i začatečníkovi.Jen je potřeba ho moc a moc mazlit,má to rád a potřebuje to.A potřebuje pocit bezpečí a lásky.

21.1 se u nás naposledy vyspinkal

Obrazek

 a pak už jsme jeli do Plzně za novou paničkou Míšou a taky kamarádkou Vilíkem.Už nikdy nebude sám a smutný ...

byl nemocný a zemřel


XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


 

Náhledy fotografií ze složky Nudlička

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

komantáře příslušné do roku 2007

(IvaDolhy, 23. 3. 2008 19:37)

Balicek.. (Michaela, 06. 12. 2007 14:04)
Ahoj, pisu Ti ohledne Balicka, ktereho jsme od Tebe adoptovali. Stale ho ma byvaly pritel, ja jsem ted nekolik mesicu v Irsku a v lednu se vracim. Rozhodla jsem se, ze si ho vezmu k sobe. Jinak se ma moc dobre.. je to porad stejny mazlicek a vypada jak maly medvidek :o) moc zdravi Misa..
odpověď (IvaDolhy, 23. 11. 2007 22:01)
Zájem o adopci freťulky mne těší, děkuji. Momentálně žádnou nemám, ale pokud se nějaká objeví , mohu se spojit jen s tím, kdo mi zanechá kontakt, a nebo napíše přímo na e-mail v odkazu "pošta".
adopce (Molnarova Lenka, 23. 11. 2007 14:10)
Dobrý den,píši vam ohledně adopce fretky.Mám tchořovitou samičku,půl roku starou a chtěla bych ji pořídit kamarádku,rada se ujmu nějake fretečky.
jste super!!! (Monika Sochurkova, 30. 09. 2007 18:23)
Psala jsem vám už víckrát. jste fakt dobří. že se tak krásně staráte o fretečky ! Moc Vám za ně děkuji ! S pozdravem Monika Sochůrková
Žárovka (Mirka Darebná, 27. 09. 2007 15:54)
Dobrý den. Jsem ráda, že se Žárovce daří. Sledujeme ji na Vašich stránkách. Zatím jsem neměla čas se přijet podívat, jak jsem slibovala, ale snad se mi to ještě podaří. I když bych jí spíš přála, aby si jí už vzal někdo hodný k sobě. Vaše stránky jsou moc pěkné. Přeji hodně trpělivosti a úspěchů v hledání nových majitelů.

komentáře příslušné do roku 2007

(IvaDolhy, 23. 3. 2008 19:36)

krásné fretečky a povídání(Monika Sochurkova, 06. 09. 2007 00:16)
Máte moc krásnou stránku. Miluji fretky máme doma dvě samíčky. jsou to zlatíčka
Poděkování (Johana, 02. 09. 2007 19:14)
Velice tě obdivuji, jak to stíháš a vzládáš při rodině a práci, starat se o ty nebožátka. Moc tě za to obdivuji, já bych na to prostě nemnéla asi sílu. Děkuji za všechny ty freťule, které si vypiplala a našla jim nový domov.
Re : (Týna, 03. 08. 2007 12:54)
Musím se přidat ke komentářům níže, taky vás moc obdivuji! Je to od vás moc hezké. Taky bych si chtěla zařídit fretčí útulek, ale bohužel není kde, bydlím s rodiči a ty by mi to nedovolili.
Tak ať vám to klape!
a děkuji!!
Velký obdiv (Martina, 10. 07. 2007 11:24)
Velice Vás obdivuji co děláte pro fretky, je to úžasné. V sobotu nám zemřel 4apůl letý freťáček Bobča,
takže máme doma smutek, ale už sháníme dalšího rošťáka, který by nám dělal radost.
Přeji Vám hodně radostí a málo starostí s Vašimi freťákami.
jste úžasní (Monika Sochurkova, 04. 07. 2007 08:27)
Jste ůžasní. že se tak moc o fretečky staráte ! Obdivuji Vás a děkuji Vám ze všechny fretečky ! Monika
nádhera! (Monika Sochurkova, 04. 07. 2007 08:23)
Máte to všechno krásně napsané! Já mám doma 2 fretrčky a miluji je! Máte i krásné fotečky ! Moc Vás zdravím a at se Vám daří ! Monika
ste skveli (majka, 03. 06. 2007 16:49)
Ste uplne uzasni ze se starate o tolik fretek!Tez bych se chtela o tolik zvirat starat ale mamka by mi to nedovolila.Chodim proto do krouzku kde se starame o zvirata a je se tam staram o fretku.Kez bych ji mohla mit domak
lobouk dolu (Niki, 16. 04. 2007 11:11)
Kiež by bolo viacej takých zvieratkomilných ľudí ako ste vy. Veľmi Vás obdivujem a držím palce, aby sa našlo veľa dobrých ľudí, ktorý si adoptujú fretku. Zdravý Vás všetkých Niki s fretkami Kirou, Doris a Pongom.
Moc krásne (Lenka, 13. 02. 2007 12:02)
Je to nádherné, čo pre fretky robíte. Že sa ich ujemete a poskytnete teplúčko, starostlivosť, papaníčko a nakoniec dobrého a zodpovedného nového majiteľa. Mám doma 3 fretky, sú to miláčikovia a v ich mene vám ďakujem, že pomáhate ich kamarátom.